Cestovní pojištění je zapotřebí nejen na výlety po Evropě

Prohlédnout si svět zblízka, zavítat do exotických destinací nebo si odpočinout ve stínu palem poblíž mořských vln. Možností pro letní dovolenou je poměrně dost, vyrazit na cesty můžeme vlastně kdykoliv, v posledních letech je tradicí už i zimní rekreace v teplejších krajinách. Jak je to ale v dnešní době s cestovním pojištěním? Rok 2020 přinesl události, které jistě nikdo z nás nečekal. Jakým způsobem ovlivní svět cestování?

V případě karantény je namístě prolongace pojistky

Jaké jsou vlastně podmínky, když si podrobněji probereme cestovní pojištění s covid 19? V nabídce pojišťoven nenajdeme připojištění, které se týká přímo onemocnění koronavirem, stejně tak je nutné, aby si pojištěnec hradil případné testování nebo například náhradní letenky. Na druhou stranu, pokud dojde k nucené karanténě v zahraničí, kterou nařídí příslušná hygienická stanice, dojde k automatickému prodloužení pojistné smlouvy o toto období. Stejně tak je namístě sdělit, že pokud bude nutné hradit lékařské ošetření spojené s covid 19, pojišťovna je samozřejmě připravená jednat.

Veškeré otázky zodpoví asistenční služba

Máte dotazy, protože vám není něco zcela jasné? Zeptejte se potom asistenční služby, která je k dispozici nonstop a umí vyčerpávajícím způsobem zodpovědět vše kolem pojištění, co právě máte na srdci. I neočekávané situace lze řešit, prolongace pojistky platí samozřejmě pro všechny osoby uvedené v pojistné smlouvě, které se dostanou do karantény. Pojištění do zahraničí je tedy plně k dispozici, a to nejen na dovolenou, ale i například služební cestu. Výhodou je jistě možnost online sjednání, nemusíte tedy chodit na pobočku a čekat zde na vyřízení. K dispozici je také pestrá paleta připojištění, týkající se například nejrůznějších sportovních aktivit.

Publikováno: 20. 12. 2020

Autor: Barbora Vedralová