Pojištění profesní odpovědnosti je velmi oblíbeným produktem

Nezáleží na pracovním zařazení, ale ani na generaci. Určeno je vlastně pro všechny, kdo projeví zájem. Pojištění už se dnes nesjednává jen na cesty a životní pojistka je jen jednou z mnoha různých variant na trhu. V moderní době existují i další formy, jako je například pojištění týkající se profesní odpovědnosti.

Sedíte často za volantem kvůli práci, jezdíte několikrát ročně na služební cesty, máte v zaměstnání značnou hmotnou odpovědnost? Potom byste nad podobným řešením měli přemýšlet, a to ve svém vlastním zájmu!

Nabízí se také hromadná smlouva

Široký pracovní kolektiv to jistě ocení, nikde není psáno, že každý musí mít smlouvu takzvaně sám za sebe. Existuje i varianta, která pojistí pracovní kolektiv jako celek, bez ohledu na to, jestli jde o tři nebo deset osob. Pojištění profesní odpovědnosti je vhodné i pro řidiče z povolání, pro něž je určena varianta Řidič PLUS.

Jaká je maximální možná pojistná částka? Činí půl milionu korun. Samotný limit spoluúčasti je nanejvýše pětitisícový, a to za předpokladu, že je tato suma uvedena i ve smluvní dokumentaci. Pojistka se vztahuje na pojistné události bez ohledu na hranice, platí tedy například i na druhém konci světa.

Jaké je omezení v pojistném krytí?

Samozřejmě, alkohol a omamné látky znamenají jedno jediné, podobně jako škoda, která byla způsobená úmyslně. Pojistné krytí se na tyto případy vůbec nevztahuje, a to prakticky zcela bez ohledu na konkrétního pojistitele. Důvody, které k tomu vedou, jsou pak zcela jasné. Když ale dáte svou důvěru značce, jako je právě ERGO, určitě neuděláte chybu. Přes pětadvacet let na trhu, to je vizitka, která už rozhodně něco znamená! Jde o značku, která působí ve více než třech desítkách zemí světa a nabízí spolehlivost, tradici a transparentní jednání za všech okolností.

Publikováno: 29. 10. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Finance a práce

Autor: Barbora Vedralová