Jak chránit bezkontaktní platební kartu před krádeží dat? Pořiďte si speciální obal
Bezkontaktní platební karty se pomalu, ale jistě stávají standardem a možná máte v peněžence jednu i vy. O jejich praktičnosti nemůže být pochyb, ale určitě jste slyšeli o riziku spojeném s krádeží dat. Ty vám může odcizit platební terminál, ale i telefon s NFC čtečkou a speciálním software. A protože bezkontaktní karty umožňují výběr do určité částky bez podpisu a zadání PIN kódu, může vám pachatel odcizit poměrně velkou částku. Naštěstí existuje způsob, jak kartu chránit – stačí kartu vložit do speciálního bezpečnostního obalu.
Bezpečnostní inženýr Renaud Liftchitz na konferenci Hackito Ergo Sum 2012 názorně demonstroval, jak lehce lze data z bezkontaktní platební karty získat. Za pomocí speciálního zařízení získal údaje o držiteli karty (pohlaví, jméno, příjmení), číslo kreditní karty,datum platnosti a údaje z magnetického pásku transakční historie. Přístroj mu umožnil ukrást data na vzdálenost 1,5 m, což je dost na to, aby si ho, co by pachatele, majitel karty nevšiml. Liftchitz kradená data převedl na hotelovou kartu se stejnou kontaktní technologií a nic mu nebránilo v tom, aby ji začal používat. Pro transakce na internetu mu chyběl pouze CVV kód, který však není nemožné hrubou silou uhádnout – jde o trojmístné číslo, které má 1000 kombinací. Pro zkušeného hackera otázka několika minut.
Zmínili jsme, že krádeži dat lze zamezit použitím bezpečnostní fólie. Dobrou volbou je bezpečnostní stínící obal Cryptalloy je vyroben ze speciálně vyvinutého materiálu, který odráží a tlumí signál a znemožňuje tak RFID komunikaci. Folie je jen 0,1 mm tenká, velmi odolná proti roztržení a oděru a splňuje certifikace TÜV, RoHS a REACH. Vlastníte-li bezkontaktní platební kartu, neměli byste o koupi ani přemýšlet.
Publikováno: 11. 08. 2018
Kategorie: Finance a práce