Jak se účinně zbavit vodního kamene

Proč vzniká vodní kámen? Vodní kámen vzniká usazováním iontů vápníku a hořčíku. Nacházejí se ve vodě, takže čím vlhčí je místnost, tím větší je pravděpodobnost vzniku vodního kamene. Nejčastěji se tvoří na kachličkách, vodovodních kohoutcích, vanách nebo sprchách.

Jeho tvorbu ovlivňuje také tvrdost vody. Pokud žijete v oblasti s tvrdou vodou, budete s vodním kamenem bojovat častěji než ti, kteří žijí v oblasti s vodou měkčí. Nicméně i v těchto oblastech se může vodní kámen vyskytovat. Je to proto, že vodovodní potrubí může mít části, které obsahují vápník.

Tipy jak odstranit vodní kámen ze sprchové hlavice s domácími pomůckami

Můžete vyzkoušet také recepty na odstranění vodního kamene s produkty, které naleznete i u vás doma.

Ocet

  1. Odmontujte sprchovou hlavici od hadice.
  2. Naplňte umyvadlo nebo kbelík a přidejte přibližně 100 ml octa.
  3. Sprchovou hlavici zcela ponořte a nechte ji v roztoku namočenou 24 hodin.
  4. Sprchovou hlavici řádně opláchněte vodou. Než ji nasadíte zpět, osušte ji.

Soda bikarbona

  1. Odmontujte sprchovou hlavici od hadice.
  2. Do kbelíku dejte 2-3 polévkové lžíce sody.
  3. Naplňte jej teplou vodou.
  4. Sprchovou hlavici zcela ponořte do roztoku a nechte ji namočenou 24 hodin.
  5. Hlavici pořádně opláchněte vodou z vodovodu a osušte ji.

Profesionální čisticí prostředky do koupelny

Pokud domácí metody nefungují, můžete se vždy obrátit na profesionální čističe. Mezi ně patří odstraňovač vodního kamene - ideální čisticí prostředek pro důkladné a rychlé odstranění vodního kamene. Na silně zanesená místa použijte pěnový odstraňovač vodního kamene. Ten odstraní i ty nejodolnější usazeniny vodního kamene. 

Jak mít čistou a hygienickou koupelnu

K hygienicky čisté a svěží koupelně patří také čistý odtok a toaleta. Pokud jste si všimli, že voda ve vašem umyvadle odtéká pomaleji, je možné, že se vám ucpal odtok. K jeho vyčištění použijte tekutý čistič odpadů, který nepoškodí odtokové trubky, ale účinně odstraní ucpání.

Toaletní mísa, sedátko a okolí toalety se často znečišťují bakteriemi a vodním kamenem. Pravidelné čištění odstraňuje tyto nečistoty, nepříjemné pachy a snižuje riziko šíření nemocí. Použijte čistič WC, který z toalety odstraňuje jak nečistoty, tak i vodní kámen. Výsledkem je kromě toho i lesk a dlouhvající svěží vůně.

Publikováno: 01. 09. 2023

Kategorie: Pro ženy

Autor: Tereza Kadeřábková