Oslavte vánoční svátky netradičně, olivový olej je skvělý prezent

Podarovat něčím opravdu hodnotným, co navíc prospěje zdraví a výborně chutná. Tak přesně s tímhle už si nemusíte lámat hlavu, protože tradiční jižanská kuchyně už zná odpověď a ráda se o ni s vámi podělí. Když dáte šanci olivám, nezklamou vaši důvěru. Jde o originální dárek pod vánoční jedličku, se kterým zabodujete nejen u opravdových gurmánů. Nebojte se potěšit své blízké kulinářskou specialitou. Vždyť stačí jen kapka a chuťové pohárky se mohou cítit jako v ráji…

Nepřemýšlejte nad oblečením nebo knížkami

Když se řekne vánoční dárek, nesmíte být v žádném případě fádní, nudní, omšelí. Naopak, musí být vidět, že jste si dali alespoň trochu práce s výběrem, zvláště pokud půjde o prezent pro někoho, koho opravdu milujete. Protože láska prochází žaludkem, jsou produkty z oliv, patřící k tomu nejlepšímu z prosluněných španělských hájů, jistě dobrou volbou. Dopřát si na talíři skutečnou specialitu, to patří nejen k zimnímu období. Málo slunečního svitu, sezona respiračních onemocnění, víc stresu. Olej z oliv vám pomůže zůstat ve formě! A je také jednou z mála výjimek, o kterých platí, že jsou zdravé a také výborně chutnají. Kdo to někdy zkusil se zdravou výživou, ví své! Hezké překvapení pro něj i pro ni? Samozřejmě, svět olivových olejů nabízí spoustu výjimečných lahviček naplněných tekutinou, která sloužila v antice i k náboženským účelům a byla tedy mezi kuchyňskými ingrediencemi zvláště upřednostňována. Dárek pro ženu přímo ze španělských olivových hájů znamená pořádnou porci romantiky. Výhodou je zde nejen kvalitní produkt, ale také velmi originálním způsobem zpracovaná lahev. Ta se pak dá vystavit v kuchyňské síni slávy, neboť zbavovat se jí by byla věčná škoda. A co tu máme pro pány?

Muži ocení španělský olivový olej také

Prémiová kvalita, luxus z rodinné farmy. Přesně takový je dárek pro muže z kategorie, kterou ocení každý mistr šéfkuchař a nadšenec se zástěrou kolem pasu. Stačí si jen vybrat podle chuti, připravená je velmi jemná varianta pro zeleninové saláty nebo štiplavější, která si bude dobře rozumět třeba s masitými pokrmy. Užijte si produkty říjnové sklizně, jež si zadává na postupech v souladu s přírodou a nepoužívá mechanizaci nebo chemii. Právě a jen proto, aby si každý milovník zdravých věcí, co současně skvěle chutnají, užil jedinečné aroma a mohl si dopřát to, nač má zrovna chuť. Byla by přeci velká škoda, neplnit si své sny jeden po druhém, že?

Publikováno: 30. 10. 2020

Kategorie: Pro ženy

Autor: Barbora Vedralová