Překyselení organismu je důsledkem moderního způsobu života

Člověk v minulosti se s nadměrně kyselým prostředím uvnitř svého organismu příliš nepotýkal. Jeho strava bohatá na luštěniny a obiloviny a způsob života naplněný každodenní systematickou prací obvykle na čerstvém vzduchu byl v mnoha ohledech mnohem zdravější než náš dnešní hektický životní styl naplněný každodenním stresem.

Začarovaný kruh překyselení organismu

Moderní člověk překonává nástrahy, které jeho babičky a dědečkové vůbec neznali. Již jen každodenní cesty do práce spojené se zácpami vyplaví první stresové hormony, jejichž produkce pak neustále pokračuje při pracovním procesu a nezastaví se ani večer při nakupování potravin pro rodinu či dělání úkolů s dětmi. Neustálé napětí a tlak na výkon si vybírá svoji daň v podobě zvýšené spotřeby energie a preference potravin s vysokým energetickým potenciálem. Tu podporuje i snadná dostupnost a přijatelná cena. Lidé tak mnohem častěji konzumují sladké a maso, které naši předci měli maximálně jednou týdně. Nelze se pak divit, že důsledkem tohoto životního stylu je překyselení organismu, které postihuje již děti školního věku.

Jak z toho ven?

Především je potřeba zvolnit. To se ale lépe řekne, než udělá. Vstát o několik minut dříve, abychom neskončili v zácpě a přijeli do práce včas. Pracovní úkoly plnit svědomitě, ale zbytečně se nestresovat tím, že nestihneme všechno, co po nás nároční šéfové chtějí. Převelet část rodinných povinností na partnera. To všechno jsou možnosti, jak si trochu ulevit. Není to ale hned. Chcete-li podpořit obranyschopnost svého organismu a dodat mu energii nutnou pro lepší naplánování života, vsaďte na přírodní podporu vaší vitality. S tou může pomoci například kotvičník zemní, který je sice známý spíše pro svoje afrodiziakální účinky, velice dobře ale poslouží právě při vyčerpání organismu.

Podpořte své zdraví bylinkami

Jestliže jste kotvičník již vyzkoušeli a rádi byste změnu, můžete se vrhnout na guaranu, která je zaměřena především na odstranění únavy a pomůže také odstranit pocit hladu. Díky tomu do sebe nebudete potřebovat cpát kilogramy masa a sladkého a váš organismus nebude směřovat k překyselení. Hlavní složkou guarany je kofein, který se ale na rozdíl od kávy vyskytuje v této rostlině ve variantě, která podporuje postupné uvolňování. Guarana vám tedy nepřekyselí žaludek jako káva a zároveň vám dodá potřebnou energii.

Publikováno: 30. 11. 2020 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Autor: Barbora Vedralová