Čtyři tipy na lehkou turistiku na Vysočině s ubytováním na zámku

Vysočina je stále ještě opomíjeným rájem pro milovníky turistiky a dlouhých procházek. Příjemně zvlněná krajina volně přechází z lesních porostů do luk a polí pečlivě obdělávaných. Toulání je tu pestré, plné výhledů a romantických zapomenutých koutů. Navíc si dovolenou můžete zpestřit a vyzkoušet netradiční pobyt na zámku.

I v tom nejparnějším létě nabízí Vysočina snesitelné teploty a je navíc skvěle dostupná. Pokud máte chuť letní turistiku v tomto koutu republiky navíc ještě ozvláštnit luxusním zážitkem, zkuste ubytování na zámku Chateau Herálec, který je velmi pohodlně dostupný po dálnici z Prahy do Brna a nabízí pětihvězdičkové služby, ale také úžasně rodinnou atmosféru. Máme pro vás několik tipů, kam odtud vyrazit za turistikou.

Trasy v okolí Herálec

Nemáte-li rádi zbytečné přesuny autem, můžete hned ze zámku zvolit několik příjemný turistických tras různé délky. V okolí narazíte na několik malebných rybníků, westernové městečko Stonetown či sympatické menší vesničky. Jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších výletů je trasa na Fejtův vršek, má okolo 17 kilometrů a převýšení necelých 600 metrů. Spousta dalších zajímavých okruhů vám doporučí přímo v luxusním zámeckém hotelu, a ještě vám zapůjčí hole pro nordic walking, abyste své tělo protáhli co nejvyváženěji.

Údolí Doubravy

Pokud vám nevadí kousek se posunout autem a toužíte si dát opravdu do těla, můžete se vydat do nedalekých Žďárských vrchů, dokonale zachovalého koutu naší vlasti, který je občas příznačně titulován jako zelené srdce České republiky. Za návštěvu stojí například úžasné údolí Doubravy vzdálení necelou třičtvrtě hodinu jízdy autem z Chateau Herálec. Užijete si technicky náročnější trasu vedenou skalnatým údolím vytvořeným divokou říčkou, pokocháte se vyhlídkou ze Sokolohradu a ukryjete se před letním vedrem.

Hamerský vycházkový okruh k Zelené hoře

Podobně vzdálené jsou také Hamry nad Sázavou v těsné blízkosti Žďáru nad Sázavou. Najdete zde příjemnou patnáctikilometrovou trasu. Cestou můžete potkat několik rybníků, zapomenutý lom, ale i krásné skalní útvary. Ti, kteří mají chuť poznat také místo světového významu, mohou dojít až k slavnému Santiniho kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Je zařazen na Seznamu světových kulturních a přírodních památek UNESCO a nabízí příjemný klid a výhled do krajiny.

Skály Žďárských vrchů

Dáváte-li přednost přírodním památkám před těmi kulturními, Žďárské vrchy nabízí také několik nádherných skal, k nimž se dá dojít po hezkých turistických trasách. Za doporučení stojí určitě Drátecníká skála, Čtyři palice či pohádkově nazvané Milovské perníčky.

Publikováno: 07. 08. 2022

Autor: Barbora Vedralová