Top 5 věcí, které můžete zažít na zámku

Jste z těch lidí, kteří mnohem raději než věci sbírají nevšední zážitky? Máme pro vás tip na jedno místo, z něhož si takových nezapomenutelných a jedinečných okamžiků můžete odvést hned několik. Ubytování na zámku Chateau Herálec vám nabídne mnohem více než pohodlný pokoj a dobrou snídani.

  1. Přespat jako šlechtic

A to doslova! Ve zdech Chateau Herálec nocovaly významné osobnosti své doby už od 13. století, kdy byly postaveny základní zdi původního zámku. Vzhled stavby se sice od těch dob hodně proměnil, ale stále zůstává původní velkolepá atmosféra a neskutečně prostorné luxusní zámecké pokoje. Jsou změněné k nepoznání díky zdařilé rekonstrukci respektující historický kontext i nejmodernější trendy v designu. Není divu, že se Herálec řadí mezi nejlepší světové zámecké hotely.

  1. Zasnít se v anglickém parku

Anglické parky jsou divoké, krásné, a tak trochu rozevláté. Většinou jsou plné vzrostlých stromů s hustým zeleným baldachýnem z listí a pevných starých větví. Přesně jeden takový park ukrývající v sobě sochy ze 17. a 18. století a spousty zákoutí k rozjímání a meditaci se rozprostírá kolem Chateau Herálec. Posedět ve stínu jednoho z nádherných zelených velikánů je nezapomenutelný balzám pro duši každého z nás.

  1. Plavat v bazénu vyhloubeném v koňské maštali

Pobyt na zámku vám bude po celou dobu zpříjemňovat Spa L’OCCITANE. Vskutku jedinečný je ale bazén pod klenbami, protože tam, kde je dnes průzračně třpytivá voda, kdysi odpočívali královští koně. I tato netradiční proměna proběhla pod dozorem památkářů a součástí bazénového prostoru zůstala kovová táhla stříbrného vzhledu, kterými dřívější stavitelé staticky zabezpečili zámek. Netradiční jsou ale i další prvky v zámeckém wellness, třeba vířivka ve věži, voňavé Herbárium a silencárium s výhledem do parku. Co se zámeckého Spa týče, tak opravdu každičké zákoutí znamená příběh.

  1. Rozjímejte v zámecké Kapli sv. Anny

Zdobí ji fresky ze začátku 18. století, jejichž autorství je připisováno mnichu Františku Siardus Noseckému, který mimo jiné maloval i v želivském klášteře. Unikátní a velkolepý prostor vás zaručeně zanese hlouběji ke svým myšlenkám a emocím. Můžete zde prožít tichou modlitbu, meditaci nebo si jen užít pocitu, jako by se čas najednou zastavil.

  1. Kabrioletem s větrem ve vlasech

Na zážitky koneckonců myslí i provozovatelé hotelu, a proto pro hosty připravili unikátní Knihu zážitků, v níž si můžete vyhlídnout ten, jenž je vašemu srdci a povaze nejbližší. Za všechny vypíchněme jeden, a to vyjížďku zámeckým kabrioletem po okolní krajině. V restauraci vám navíc rádi přichystají piknikový koš s chutnými dobrotami, takže si budete moci udělat stylovou přestávku kdekoliv vás zrovna napadne.

Publikováno: 28. 02. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Barbora Vedralová