Vybíráme mobilní topidlo značka ideál. Jaké výhody nabízí jednotlivé typy?

Nabídka mobilních topidel je široká a zájemce si může vybrat mezi několika různými druhy. Je pro vaše účely lepší plynové, naftové, nebo elektrické? Rozhodování vám usnadní následující výčet klíčových vlastností. V případě dalších pochybností směřujte dotazy na odborníky z eprofi.cz, kteří doporučují špičková mobilní topidla Master.

Nejlevnější zdroj tepla? Nafta!

Preferujete topidlo s nízkými provozními náklady? Pak se vám budou zamlouvat naftová neboli diesel topidla. Teplo vyrábí z nafty nebo ELTO (extra lehké topné oleje) a oproti ostatním typům topidel je jejich provoz nejlevnější. Navíc disponují i velmi vysokým výkonem a hodí se pro vytápění rozlehlých prostor.

Nevýhody? Topidla s přímým spalováním jsou určena pouze do dobře větraných prostor. Varianta s nepřímým spalováním vyžaduje odvod zplodin komínem nebo speciální hadicí mimo objekt.

Tip: Na eprofi.cz se můžete obrátit také v případě, že právě sháníte odvlhčovač.

Levná a účinná? Plynová topidla!

Přijatelná pořizovací cena a levnější provozní náklady než v případě elektrického přímotopu? Právě takové výhody nabízí plynová topidla, která se navíc chlubí kompaktními rozměry. Mimo to zůstávají při provozu na povrchu studená, takže jsou bezpečná i v prostorách, kde se pohybují lidé a zvířata. Oproti naftovým topidlům však počítejte s poměrně vysokou spotřebou. A nevyhnete se ani odvětrávání – plynová topidla spalují kyslík a produkují CO2.

Účinná a čistá energie? Vsaďte na elektřinu!

Nízká pořizovací cena a žádné zplodiny ani zápach – takové výhody nabízí elektrické přímotopy, které nachází využití především v nevětraných prostorách. Jsou velmi účinné a ekologické. Stejně jako plynová topidla mají nízkou hmotnost, a jsou proto vysoce mobilní. Provozní náklady jsou, vzhledem k ceně elektrické energie, vyšší.

Zapomínat bychom neměli ani na infratopidla – oproti výše uvedeným přístrojům nerozhání horký vzduch po místnosti, ale ohřívají konkrétní objekty pomocí infračerveného záření. Jejich účinnost dosahuje až cca 98 % a nevíří prach.

Publikováno: 28. 10. 2020

Autor: Barbora Vedralová